ITULAGS

İTÜ PEM Lisansüstü Araştırma Grubu / ITULAGS-RG

İTÜ Peyzaj Mimarlığı Lisansüstü Araştırma Grubu, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin oluşturduğu akademik araştırma ve tartışma platformu olarak Mayıs 2020’de kurulmuştur. Platform, lisansüstü öğrencilerin arasındaki iletişimi güçlendirerek bir araştırma ve bilgi paylaşımı platformu oluşturmayı hedeflemektedir.

İTÜ PEM Lisansüstü Araştırma Grubu, iki haftalık rutin toplantılarla bir araya gelmektedir. Bu toplantılar temelde Peyzaj Mimarlığı disiplininin kapsamını, çalışma ve araştırma alanlarını, diğer disiplinlerle ilişkisinin tartışıldığı bir ortam oluşturmaktadır. Öte yandan grup, lisansüstü öğrencilerin çalışma konularını paylaşarak birbirleriyle bilgi paylaşımı yapmalarını ve ortak çalışan araştırmacıların bir araya gelmesini kolaylaştırmaktadır. Bu anlamda yeni çalışmaların ortaya konabileceği araştırma ağlarının oluşturulması beklenmektedir. Grup, aynı zamanda rutin toplantılarının bir kısmını birlikte makale okuma ve tartışma üzerine ayırmıştır.

2 Temmuz 2020 Perşembe günü saat 20.00’da Zoom üzerinden gerçekleştirilecek toplantıda peyzaj ekolojisi ve gelecek senaryoları konulu Joan Iverson Nassauer ve Robert C. Corry‘nin “Using Normative Scenarios in Landscape Ecology” başlıklı makalesi okunacak ve tartışılacaktır.

16 Temmuz 2020 Perşembe günü saat 20.00’da Zoom üzerinden gerçekleştirilecek toplantıda Ken Taylor‘ın “Landscape and Memory: cultural landscapes, intangible values and some thoughts on Asia” başlıklı makalesi okunacak ve tartışılacaktır.

Platform Sorumluları

N.Serena Karyot (Doktora Öğrencisi)

  • İletişim: serenakaryot@gmail.com

Arzu Güler (Doktora Öğrencisi, Araştırma Görevlisi)

  • İletişim: arzuturk.itu@gmail.com

ITULAGS-RG

  • Genel İletişim: itulags@gmail.com